به گزارش آهن آپ : رضا شهرستانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، با اشاره به موضوع رشد قابل ‌توجه نرخ فروش فولاد و محصولات فولادی در سطح بین‌المللی و در بازار داخلی، اظهار کرد: در یک سال اخیر بهای فروش محصولات فولادی در سطح جهانی رشد چشمگیری داشته است و در پی این افزایش ها بازار داخلی این محصول استراتژِیک نیز روند صعودی به خود گرفت.

قیمت پروفیل اصفهان

 از طرفی تغییر سیاست های چین مبنی بر کاهش تولید فولاد معمولی و ساختمانی و افزایش ظرفیت تولید فولاد آلیاژی و با ارزش ‌افزوده بالاتر، به رشد قیمت فولاد در بازار جهانی منجر شد، زیرا تقاضای خرید چین برای فولاد غیر ویژه و ساختمانی به ‌شدت افزایش یافت.
شهرستانی در ادامه افزود: بهای دلار نیمایی نیز تاثیر بسیاری بر روی  بازار فولاد دارد. در چنین اوضاعی و با رشد قابل‌ توجه نرخ دلار در بازار داخلی، شاهد شدت گرفتن بهای فروش فولاد و محصولات فولادی در بازار داخلی بودیم. این عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد اذعان کرد: البته در سال گذشته با توجه به موضوع کرونا و در ادامه تعطیلی بسیاری از مشاغل مرتبط با صنعت فولاد مانند ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی نیزشاهد کاهش رونق در این بازار بوده ایم. در همین بین، تقاضا برای خرید فولاد گران، بیش از انتظار بود. تاجایی که در مواردی شاهد رشد بیشتر قیمت فولاد و محصولات فولادی در سایه رقابت برای خرید آنها بودیم.
این رشد رقابت غیرمصرفی در سایه افزایش نقدینگی در کشور، تورم و تمایل مردم به سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش پول ملی، ایجاد  می‌شود. خرید و فروش محصولات فولادی به ‌آسانی انجام می‌شود و این محصول قابلیت نقدشوندگی بالایی دارند؛ بنابراین در دوره‌هایی که تورم در کشور افزایش می‌یابد؛ بخشی از نقدینگی جذب بازار فولاد خواهد شد. این موضوع خود بیش از پیش بر التهابات بازار فولاد می‌افزاید. رضا شهرستانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: توجه به این نکته حائزه اهمیت است چرا که میزان تولید محصولات طویل فولادی به ‌مراتب بیشتر از مصرف آنها در داخل کشور است. به‌ ویژه که فعالیت عمرانی ویژه‌ای نیز به ‌دلیل محدودیت در تامین بودجه جریان ندارد؛ درنتیجه آن قدر محصولات فولادی طی یک سال گذشته تولید شده و به فروش رفته که دیگر بازار خرید و فروش این محصول رونق ندارد.
رشد نقدینگی یکی از مهم ‌ترین عواملی است که اثرات منفی بر توسعه اقتصادی دارد و همواره از سوی کارشناسان و فعالان این بازار مورد انتقاد قرار گرفته است. چالش‌های ناشی از نقدینگی به‌ قدری جدی هستند که از آن حتی به عنوان عامل نوسانات ارزی یاد می‌شود. این نقدینگی ها عملکرد صنایع و بازارهای گوناگون را تحت ‌تاثیر قرار می‌دهد. صنایع فولاد نیز ازاین قاعده مستثنی نیست. فولاد که حکم کالایی مصرفی دارد  به عنوان کالای سرمایه ای در داخل مورد استفاده قرار میگیرد و همین مسئله ضررهای غیرقابل جبرانی را به عملکرد این بازار وارد کرده است. از جمله آن که قیمت‌ها حتی در شرایط رکود نیز رو به رشد هستند.

به گزارش آهن آپ : محمد وحید شیخ ‌زاده مدیرعامل شرکت فکور صنعت تهران، در گفت و گوی خبری اظهار کرد: برای تامین برق کارخانه های تولید محصولات فولادی طراحی داکت و موتور برق مناسب موضوع بسیار مهمی است اما به دلیل ارزان بودن انرژی برق ، در طراحی های این کارخانجات داکت و موتور برق قرار نگرفته است.
مدیرعامل شرکت فکور صنعت تهران با اشاره به شروع فصل گرما و معضل تامین برق در صنایع فولادی اذعان کرد: برخی از کارخانه های تولید کننده محصولات فولادی از قبل با سرمایه گذاری در زمینه تامین برق برای کارخانه های خود نیروگاه تولید برق ایجاد کرده اند. این کارخانه ها نه تنها مشکل تامین انرژی نخواهند داشت بلکه خودشان نیروگاه اختصاصی دارند وبرای تولید محصولات خود استفاده می کنند و دچار خاموشی های مکررو زیان های فراوان نخواهند شد. وی در ادامه افزود: اما کارخانه هایی که برق را از دولت خریداری می کنند احتمالا با مشکلاتی مواجه خواهند شد که باید به سمت بهینه سازی مصرف برق حرکت کنند.
محمد وحید شیخ ‌زاده تصریح کرد: در حالی که در تمام دنیا چون برق و تامین انرژی کارخانه های تولیدی گران است طراحی داکت و موتور تامین برق امری مهم و ضروری تلقی می شود چون حتی می تواند برق مصرفی را ۲۰ درصد کاهش دهند اما برای این موضوع در ایران اصلا امتیازی قائل نمی شوند. من در کل فکر نمی کنم موضوع انرژی و برق در کشور مسئله خیلی حادی باشد وکارخانه ها هم باید خود را با شرایط تطبیق بدهند. در پایان مدیرعامل شرکت فکور صنعت تهران درباره تصویب افزایش قیمت انرژی، برق و گاز مصرفی کارخانه های تولید فولاد در مجلس افزود: افزایش قیمت برق به علت ارزانی آن در کشور مشکلی برای تولیدکنندگان ایجاد نمی کند و هر چقدر هم انرژی گاز و برق گران شود در قیمت تمام شده محصولات فولادی تاثیر چندانی برجای نمی گذارد.

قیمت پروفیل اصفهان اما باید به این مسئله توجه کرد که بازار فولاد از قبل با مشکلاتی همانند صادرات فولاد و تحریم ها درگیر بوده است که در حال حاضر قطعی های اخیر نیز بر بار این سختی ها افزوده است و زیان زیادی به کارخانه های تولید محصولات فولادی وارد کرده است و موجب آن شده که بسیاری از کارخانه ها که توان لازم برای تولید بیشتر فولاد را دارند از برنامه مورد نظر خود عقب بمانند، که البته همکاری دولت با حوزه محصولات فولادی شاید تا حدودی بتواند از حجم مشکلات جاری بکاهد.

منبع

bitly b2n

 

 

 1. mjparishani says:

  قیمت پروفیل و قوطی | قوطی و پروفیل قیمت روز – اصفهان آهن ›
  قیمت پروفیل و قوطی✓برای مشاهده و لیست قیمت قوطی و پروفیل با قیمت روز میتوانید به سایت ما مرجعه … قیمت قوطی صنعتی (تولید با ورق فولاد مبارکه اصفهان​).
  آیا نوسانات قیمت قوطی پروفیل در سایت قابل مشاهده است؟
  آیا غیر از این سایزهای درج شده در جدول، امکان خرید قوطی پروفیل در سایزهای دیگر وجود دارد؟
  طول قوطی پروفیل به چه صورت است؟

  • mjparishani says:

   قیمت پروفیل و قوطی | قیمت قوطی آهن سبک و سنگین اصفهان
   قوطی اصفهان ،لیست قیمت روز انواع قوطی پروفیل سبک و سنگین ،پیشنهاد ویژه خرید با شماره 03135155 داخلی 201 تماس حاصل فرمایید.
   پیشنهاد شگفت انگیز فروش پروفیل کارخانه اصفهان
   ارسال و تحویل بار آسان به سراسر ایران

   • mjparishani says:

    قیمت پروفیل اصفهان | قیمت پروفیل سبک اصفهان | آهن آپ
    محصول, سایز, استاندارد, حالت, ضخامت, (kg)وزن, تحویل, قیمت(تومان). قوطی پروفیل – ورق فولاد مبارکه اصفهان, 10×20, شاخه 6 متری, 2, 5.5, اصفهان / کارخانه, تماس …

 2. mjparishani says:

  قیمت پروفیل – قیمت روز پروفیل آهن و قوطی آهن – آهن آنلاین › پروفیل
  قیمت پروفیل؛ قیمت امروز قوطی آهن 14 و پروفیل آهن علویجه، اصفهان، یزد، ساوه و جهان را در اندازه‌های 4*4، 2*2، 10*10 می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید.
  آیا امکان خرید پروفیل از کارخانه هایی جز تهران در آهن آنلاین وجود دارد؟
  در صورت بروز هرگونه ایراد و اشکال در بار ارسالی چه اقداماتی باید انجام داد؟

  • mjparishani says:

   قیمت پروفیل جباری اصفهان
   قیمت پروفیل آهن آنلاین
   قیمت پروفیل سبک
   کانال قیمت پروفیل
   قیمت پروفیل اهواز
   قیمت پروفیل علویجه
   قیمت پروفیل و نبشی
   قیمت پروفیل دست دوم در اصفهان

   • mjparishani says:

    قیمت پروفیل اصفهان | قیمت پروفیل امروز اصفهان – آهن پخش
    قیمت پروفیل اصفهان, قیمت پروفیل امروز اصفهان, قیمت قوطی و پروفیل اصفهان , قیمت پروفیل اصفهان, لوله و قوطی اصفهان, کارخانه پروفیل فولادی اصفهان,لوله …

 3. mjparishani says:

  قیمت روز پروفیل و قوطی – کارخانه اصفهان – آهن پرایس
  خرید فروش و قیمت پروفیل قوطی یکی از مهمترین مقاطع فلزی در ساختمان سازی.قیمت پروفیل به عنوان کالای نهایی صنعت تولیدات آهن، پیرو عوامل موثر بر قیمت تمام …

 4. mjparishani says:

  قیمت قوطی و پروفیل | قیمت روز پروفیل اصفهان ، یزد و
  ردیف ضخامت تولید کننده محل تحویل
  1 1.5 جهان پروفیل تهران
  2 1.5 بهفلز اصفهان
  3 1.5 تهران شرق تهران

 5. mjparishani says:

  قیمت پروفیل | قیمت قوطی و پروفیل در بازار آهن – آهن ملل اصفهان
  قیمت پروفیل در شرکت آهن ملل به صورت روزانه، بعد از اعلام قیمت از طرف کارخانه بروز رسانی می شود. برای خرید قوطی پروفیل، قیمت قوطی پروفیل.

  • mjparishani says:

   پروفیل (قوطی) 40x40x2 علویجه | قیمت قوطی ستونی 10 – شهر آهن
   قیمت پروفیل سبک اصفهان امروز را به صورت لحظه ای در وب سایت شهر آهن مشاهده نمایید برای استعلام قیمت قوطی سبک اصفهان و مشاوره با شماره 02166130150 تماس​ …
   واحد فروش: کیلوگرم
   محل بارگیری: کارخانه
   تولید کننده: تولید کننده تعاونی فولاد علویجه

 6. mjparishani says:

  قیمت پروفیل | بهترین و ارزانترین قیمت پروفیل در بازار آهن
  قیمت پروفیل، ارزانترین قیمت لحظه ای پروفیل در سایت و تلگرام آرادآهن اعلام می شود​. … پروفیل سپری ضخامت 2, 2, 6, 14.8, کارخانه اصفهان, کیلوگرم, 231000.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.